Zakwaszenie organizmu jako przyczyna złego samopoczucia i chorób przewlekłych

Zakwaszenie organizmu jako przyczyna złego samopoczucia i chorób przewlekłych według dr Renaty CollierKrótki opis ACIDOSE - THERAPIE – czyli terapia odkwaszania organizmu - jako praktycznej formy profilaktyki zdrowia. Często zdarza się tak, że wyniki badań są dobre, a mimo to źle się czujemy. W Niemczech już przed kilkunastu lat stwierdzono ścisły związek między złym samopoczuciem i większością schorzeń, w tym chorobami przewlekłymi takimi jak: reumatyzm, zawał serca, nowotwory, migreny, cukrzyca a stanem nazwanym zakwaszeniem organizmu. Zakwaszenie oznacza, że zaburzona jest równowaga kwasowo-zasadowa, jeden z najważniejszych mechanizmów regulacyjnych naszego organizmu. Równowaga kwasowo-zasadowa jest podstawą prawidłowego przebiegu procesów życiowych i niezbędnym warunkiem do zachowania zdrowia. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej prowadzą do kryzysów, które nieleczone lub tylko zaleczane przeradzają się w schorzenia przewlekłe.

Naukowe hipotezy potwierdziła w swojej ponad 50-letniej praktyce lekarskiej dr Renate Collier z Niemiec. Dr medycyny z powodzeniem stosowała medycynę holistyczną osiągając wspaniałe efekty terapeutyczne. W swojej terapii połączyła osiągnięcia naukowe Friedricha Sandera (problematyka równowagi kwasowo-zasadowej), Franza Xawerego Mayra (układ trawienny), Hogo Batt (zespół przewlekłego zmęczenia), Waltera Laabsa (chirogimnastyka). W jej ślady poszło wielu lekarzy.

Temat gospodarki kwasowo-zasadowej jest medycynie bardzo dobrze znany, jest poruszany w każdym podręczniku medycyny. Jednak jest przedstawiany w kontekście skrajnych zaburzeń gospodarki kwasowo-zasadowej, czyli kwasicy i zasadowicy. W obu przypadkach jest to stan zagrażający życiu pacjenta (równanie Hendersona-Hasselbacha), w którym dochodzi do zaburzeń odczynu pH krwi (u zdrowego człowieka wartość stała – 7,45 pH dla krwi tętniczej i 7,35 dla żylnej). Przy zmianie pH krwi zawiodły już systemy buforowe nerki, płuca i skóra, których zadaniem jest usuwanie kwaśnych produktów przemiany materii.

Grupa lekarzy w Niemczech dowiodła, że prawie każda choroba związana jest z zakwaszeniem organizmu i to zanim dojdzie do zmiany pH krwi. Zakwaszenie różnego stopnia stanowi zagrożenie dla zdrowia i podstawę do powstania różnych schorzeń, także tych, na które najbardziej obecnie cierpimy - chorób cywilizacyjnych takich jak: nowotwory, reumatyzm, migreny, cukrzyca.

Tak więc można mówić o:
1.Zakwaszeniu przewlekłym w formie utajonej, które istnieje już wtedy, zanim badania krwi wykażą zmiany chorobowe w naszym organizmie. Jednak już w tym stanie choroba może się rozwijać, ponieważ zachwiane (zakwaszone) jest nasze środowisko wewnętrzne.
2.Kwasicy ostrej jako zaburzeniu odczynu pH krwi zagrażająca życiu. Większość z nas dotyczy stan opisany w punkcie 1.

Co ma wpływ na to, że zakwaszamy organizm? Przede wszystkim odżywianie oraz styl życia. Jemy zbyt dużo produktów zakwaszających. Do największych „zakwaszaczy” należą: mięso, przetwory mleczne, cukier oraz produkty zbożowe. By być zdrowym, nie trzeba jednak rezygnować z tych produktów, należy raczej zmienić proporcje w naszym codziennym jadłospisie. U zdrowego człowieka powinny one wyglądać następująco: 4 razy więcej produktów zasadotwórczych niż kwasotwórczych, u osób chorych - 7 razy więcej! Obecnie te proporcje zostały całkowicie odwrócone! Równowaga kwasowo-zasadowa organizmu zachowana jest wówczas, jeżeli 80% naszego jadłospisu stanowią produkty zasadotwórcze, czyli warzywa, a tylko 20% produkty kwasotwórcze. By się odkwasić, przez kilka tygodni należy jeść przede wszystkim warzywa i to nie surowe, a gotowane (najlepiej na parze), ponieważ w takiej postaci organizm lepiej je przyswoi.

Działanie substancji kwasotwórczych w organizmie to: ścinanie, gromadzenie niestrawionych resztek pokarmów, tworzenie kamieni nerkowych, żółciowych.

Działanie substancji zasadotwórczych w organizmie Prawidłowa płynność krwi, neutralizacja i wiązanie kwasów, usuwanie ich z organizmu. Stopień zakwaszenia można łatwo stwierdzić, odpowiednio chwytając skórę. Jeśli człowiek jest zakwaszony, może być to dosyć bolesne gdyż pod skórą tworzą się mikroskopijne kryształki, które drażnią skórę. Przy stosunkowo lekkim ściśnięciu między palcami. Kolejnych informacji dostarcza odczyn pH moczu mierzony w ciągu doby w dłuższym okresie czasu. U osób zdrowych powstaje charakterystyczna krzywa, na której wartości wahają się między odczynem kwaśnym a zasadowym, natomiast u ludzi chorych np. na cukrzycę powstaje tzw. krzywa nieżywotna odnotowana tylko w przedziale kwaśnym, czyli około wartości 5 na skali pH. Z zakwaszeniem mamy do czynienia nie tylko w zaawansowanych stadiach choroby. Występuje ono już wtedy, gdy męczą nas częste bóle głowy, kręgosłupa, gdy odzywa się zgaga, niespodziewanie pojawia się biegunka lub inne dolegliwości jelitowe. Organizm zakwaszają również papierosy, alkohol, stres, zbyt intensywny, nie odreagowany wysiłek umysłowy. Nasz organizm jest bardzo tolerancyjny, ale do czasu. Kryzys następuje ok. 40. roku życia, kiedy lawinowo zaczynają pojawiać się różne dolegliwości. W tym okresie życia odczuwane do tej pory sporadycznie dolegliwości mogą przejść w stadium przewlekłe. Być może w obecnych czasach musimy zrewidować przekonanie o kryzysie 40. roku życia. Ta granica u osób dorosłych obniża się, dzieci też coraz częściej zapadają na choroby cywilizacyjne.

Tkanka łączna Nadmiar kwaśnych produktów przemiany materii, których organizm nie jest w stanie wydalić wraz z oddechem i moczem, odkłada się przede wszystkim w tkance łącznej. Szczególnego znaczenia tkanka łączna nabiera w kontekście chorób przewlekłych. Do tej pory we wszystkich chorobach przewlekłych, za przykład weźmy nowotwory, stosuje się leczenie objawowe polegające na leczeniu „komórkowym”. Podczas operacji usuwa się komórki rakowe, uzupełniając leczenie chemioterapią, radioterapią, które bardzo wyczerpują organizm pacjenta. Mimo tak wielu działań zdarzają się nawroty choroby w postaci przerzutów. Z czasem bardzo silne środki przeciwbólowe stają się nieodzowne. Medycyna biologiczna twierdzi, że w przypadku chorób, szczególnie tych chronicznych, problem leży nie na poziomie komórkowym, lecz na poziomie środowiska organizmu. Mowa tu o tkance łącznej, która w naszym organizmie stanowi największe „środowisko”. Wypełnia ona wnętrze ciała, otacza organy i układy. Jest swego rodzaju składowiskiem, gdzie organizm odkłada nadmiar kwaśnych produktów przemiany materii, których nie jest już w stanie wydalić przez nerki, płuca, skórę i jelita. Tkanka łączna to milieu interne (Claude Bernard). < b>Jak długo pozostanie zanieczyszczona, tak długo organizm pozostanie chory. Dopiero oczyszczenie organizmu, przywrócenie do stanu równowagi gospodarki kwasowo-zasadowej może stanowić podstawę powrotu do zdrowia, również dla osób cierpiących na schorzenia przewlekłe, których leczenie polega bardzo często już tylko na zwalczaniu bólu. Odkwaszenie organizmu to nowe podejście do chorób przewlekłych. Ta kuracja jest ogromną szansą na powrót do zdrowia lub przynajmniej złagodzenie dolegliwości. Dlatego już profilaktyka chorób powinna polegać w dużej mierze na przywracaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Działania są stosunkowo proste: odpowiednie odżywianie polegające na intensywnym zaopatrywaniu organizmu w substancje zasadotwórcze, masaż tkanki łącznej oraz automasaż brzucha. Dodatkowo kuracja „załatwia” inną równie ważną dla organizmu kwestię: regenerację układu trawiennego. Ten ostatni wymaga specjalnej troski, szczególnie zaś zasiedlająca go flora bakteryjna, ekosystem niezbędny dla odporności naszego organizmu.

Uczyć się – zapobiegać - leczyć. Mówi się, że jesteśmy chorym społeczeństwem. Jeśli mowa o profilaktyce, to stwierdza się, że nas na nią nie stać lub przytacza się czyhające na nasze zdrowie czynniki ryzyka. Jesteśmy przekonane, że zajęcie się problematyką gospodarki kwasowo-zasadowej mogłoby zmienić myślenie i stosunek do chorób przewlekłych, jak też skierować sposób leczenia na inne niż dotychczas tory. Ten cel przyświecał również dr Renate Collier, która od 47 lat prowadziła niestrudzoną działalność edukacyjną w Niemczech i Europie, założyła Stowarzyszenie „Lernen – vorbeugen - heilen” (Uczyć się – zapobiegać – leczyć”). W ostatnich siedmiu latach w Polsce odbyło się wiele seminariów o równowadze kwasowo-zasadowej. Prowadzili je goście z Niemiec i uczniowie dr Renate Collier - terapeuta Karl-Heinz Sekatsch-Winkelmann, przez polskich słuchaczy nazwany „MILANEM” oraz Mike Schulz – technolog żywienia i prowadzący „wyspę natury” we Frankfurcie n/O. Sama dr Renate Collier zachwycona otwartością Polaków na wiedzę naturalną i biologiczną, prowadziła seminarium i terapię odkwaszającą organizm we wrześniu 2000 r. w Sapowicach. Dzisiaj wiadomo już, że za powstawanie chorób chronicznych odpowiedzialne jest zakwaszone środowisko w ludzkim organizmie, które siłą rzeczy rozwija się w skutek błędnego odżywiania, złych nawyków żywieniowych, uszkadzających układ pokarmowy, wskutek występowania poli- i dysbakteriozy, toksyn środowiskowych. Chora błona śluzowa jelit staje się przepuszczalna dla szeregu alergenów z pożywienia, które także są przyczyną kwaśnego środowiska. Wszystkie te czynniki prowadzą do „kwasicy utajonej" (SANDER), gdyż naturalne organy wydalania, jak płuca, nerki, skóra i gruczoły nie wystarczają już do wyeliminowania występujących kwasów. Organizm gromadzi je wówczas w podskórnej i włóknistej tkance łącznej miazgi, kości, torebek stawowych. Najpierw rozwija się mnóstwo objawów „reumatycznych", później degeneracyjnych i chronicznych zachorowań układów, z rakiem i AIDS włącznie.

Dr Renate Collier (internistka) jest autorką książek poświęconych odżywianiu i znaczeniu układu trawiennego dla zdrowia człowieka. Opracowała automasaż brzucha oraz masaż odkwaszający, które w połączeniu z dietą odkwaszającą przynoszą zdecydowaną poprawę zdrowia pacjentów. O jej terapii ukazało się szereg opracowań. W Polsce ukazała się jej książka – „Zdrowe jelita- zdrowy człowiek” Wyd. „CEDRUS” w Warszawie.

Dr. R. Collier zmarła w lipcu 2001, mianowane przez nią terapeutki (jedyne w Polsce): mgr Anna Bennig – Wolska, mgr Anna Kremnicka – tłumaczka książki dr Collier, oraz Jadwiga Skoryna terapeutka – masażystka wraz z lekarzami holistycznymi stosują oryginalną (przekazana od mistrzyni!) terapię odkwaszania organizmu w poznańskim „Studio Styl & VIT” – gabinecie Urody i Profilaktyki Zdrowia oraz jako kuracje wyjazdowe nad polskim morzem – w przepięknym i bardzo luksusowym hotelu IKAR - PLAZA w Kołobrzegu. Wszystkie informacje na temat terapii dla pacjentów i ew. kursantów można uzyskać pod poznańskim nr tel.: 618411899 gabinet, ew. tel. kom. Anna Bennig–Wolska; 501064420 lub Jadwiga Skoryna 501019106. Uczestnicy terapii otrzymują bardzo obszerne materiały wraz z książką dr Collier z dziedziny medycyny biologicznej odnoszącej się do zagadnienia zakwaszenia organizmu, biorą udział w wykładach. W skład terapii wchodzą: badania PH moczu, automasaż brzucha, dieta zasadowa, sauna (fińska, parowa) gimnastyka w wodzie, jacuzzi, specjalistyczne masaże odkwaszające całego ciała oraz zabiegi nieinwazyjnego oczyszczania jelit, by ostatecznie terapie ukoronować zabiegami na skórze (np.: preparaty imbirowo – cynamonowe). Długość przebiegu terapii określa lekarz i terapeuta, dając bardzo szczegółowe i zawsze indywidualne zalecenia dla każdego uczestnika. Certyfikaty od dr R. Collier na prowadzenie terapii (AC-Th) są do wglądu pacjentów i dotyczą w/w pań prowadzących.


Copyright © 2011 Studio Styl & Vit | design marta staniewska | technology from Netious.com | Kontakt

Studio Styl &Vit

ul. Poznanska 58, 60-853 Poznan

Anna Bennig-Wolska
501 064 420
Jadwiga Skoryna
501 019 106
Hanna Kucharska
667 194 075

Promocje

Upominkowe Pakiety Promocyjnie

Z myślą o wszystkich, których pomysłem na miły świąteczny upominek jest obdarowanie bliskiej osoby chwilą relaksu i odprężenia, przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych cenowo zabiegów w pakietach. O więcej szczegółów proszę pytać na miejscu lub telefonicznie w Studio Styl & Vit

Lecznicza moc świeżego aloesu Barbadensis Miller z Meksyku

Kluczowym elementem zabiegu jest masaż zielonym soczystym liściem aloesu, który niesamowicie nawilża i regeneruje naskórek, do tego poczujemy wspaniały aromat oleju z czarnego sezamu rosnącego w Himalajach. Absolutnie czyste i ekologiczne preparaty firmy Pharmos Natur zawierają bogactwo naturalnych i bezpiecznych dla skóry składników. Firma posiada certyfikat ECO CONTROL.

Masaż - autorska Technika Modelowania Twarzy w połączeniu z mini liftem.

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu! TMT stosowany w serii 6-9 zabiegów, daje gwarantowana poprawa owalu twarzy i jakości skóry.

Aktualnosci

Zadbaj o siebie!

Wyjazdowe odkwaszanie organizmu najbliższy termin: od 27 maja do 6 czerwca 2018 w Kołobrzegu - Hotel Ikar Plaza (10 dób hotelowych).

Zajęcia oraz zabiegi prowadzone są przez specjalistki odkwaszania potwierdzone certyfikatami dr Renate Collier: mgr Anna Bennig-Wolska, Jadwiga Skoryna.

Wyjazdowe odkwaszanie organizmu obejmuje: małe grupy, indywidualne diagnozowanie i konsultacje, opiekę medyczną, dietę zasadową (3 posiłki dziennie), masaż odkwaszający, masaż chińskimi bańkami + stawianie baniek, automasaż brzucha (codziennie), chirogimnastyka (codziennie), basen, jacuzzi, sauna parowa, gimnastyka w wodzie, sauna fińska, bezinwazyjne oczyszczanie jelit (solą gorzką – gratis), zajęcia z edukacji zdrowia, pokazowa stylizacja z makijażem, nauka automasażu głowy i nóg oraz imbirowo-cynamonowy zabieg na ciało. Opłata za parking wg stawek hotelowych.