Terapia Odkwaszająca

Odkwaszanie organizmu prowadzą:
Jadwiga Skoryna i Anna Bennig-Wolska

Odkwaszanie organizmu to powrót do równowagi biologicznej, to sposób na odzyskanie formy, pięknej sylwetki, pozbycie się zbędnych centymetrów, celulitu.

To także poznanie nowego sposobu odżywiania, który zapewni równowagę kwasowo-zasadową. To wreszcie zrozumienie i uświadomienie sobie, że układ pokarmowy jest tym, czym korzenie dla roślin. W wyniku odkwaszania organizmu nasze samopoczucie ulega zdecydowanej poprawie, znika wiele dolegliwości (np. zgaga, zaparcia, wzdęcia...).

Już na początku XX wieku - zajmujący się żywieniem szwedzki uczony Rangar Berg podkreślił, że osoby zdrowe powinny jadać czterokrotnie więcej produktów zasadowych niż zakwaszających. Zaś chore odczuwające pewne dolegliwości aż siedmiokrotnie więcej.

Twórczynią Terapii jest niemiecka lekarka dr Renate Collier

Dr Renate Collier, w swej 50-letniej praktyce lekarskiej udowodniła, że równowaga kwasowo-zasadowa jest podstawą prawidłowego przebiegu procesów życiowych. Udowodniła niezbicie, że by zachować zdrowie należy odżywiać się w dużej mierze produktami zasadotwórczymi i ograniczać kwasotwórcze takie jak: kawa, herbata, mięso, wędliny, słodycze, pieczywo, sery etc. Podkreśliła, że jeśli odczuwamy jakieś problemy ze zdrowiem, należy zmienić nawyki żywieniowe i przestrzegać zasad:

  • Jadać z umiarem, bez pośpiechu
  • Dokładnie przeżuwać pokarm i nasączać go śliną
  • Nie najadać się do syta
  • Spożywać 3 posiłki dziennie w odpowiednich godzinach, zgodnie z zegarem biologicznym

Odżywiając się właściwie odciążamy organizm, ułatwiamy wydalenie kwaśnych produktów przemiany materii. Dr Collier wyznawała zasadę "im prościej tym lepiej - im bardziej naturalnie tym zdrowiej" Właśnie takie jest Odkwaszanie Organizmu - prosta, naturalna i zdrowa. Nie jest kolejną cud dietą, ale nowym stylem życie opartym na prawach natury i równowadze kwasowo-zasadowej.

Przypomnę, że odkwaszanie organizmu składa się z kilku równoważnych elementów, które zapewniają oczyszczenie i zrównoważenie organizmu na wszystkich możliwych poziomach. Składają się na to:

  • dieta zasadowa
  • masaże odkwaszające
  • łagodne oczyszczanie jelit
  • automasaż brzucha
  • chirogimnastyka
  • zabiegi na ciało.

Odkwaszanie Organizmu jest bardzo proste i oczywiste, dlatego jest wyjątkowo skuteczne. Wymaga jedynie samodyscypliny i zmiany naszych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych. W czasie Odkwaszania dokonuje się metamorfoza, ponieważ widzimy korzystne zmiany w samopoczuciu i wyglądzie. Następuje pozbycie się wielu dolegliwości, poprawa samopoczucia, ubytek wagi, zmiana architektury ciała, wyglądu skóry, wzrost energii życiowej, ogólne ożywienie i odmłodnienie ciała i ducha. To jest oczywiste, że z chwilą, kiedy oczyściliśmy materie, czyli nasze ciało, oczyszczają się myśli, emocje. Stajemy się bardziej wrażliwi, subtelni i empatyczni. Te fakty podkreśla wiele osób, które poddały się już Odkwaszaniu.

Odkwaszanie Organizmu rozpoczynamy od tzw. "wprowadzenia" - które polega na uświadomieniu, że odkwaszanie to proces prowadzący do oczyszczenia organizmu ze złogów i toksyn. Wyjaśniamy podstawowe procesy warunkujące nasze zdrowie. Uświadamiamy czym jest równowaga kwasowo - zasadowa i fakt, że nasze zdrowie ma bezpośredni związek z odżywianiem, więc jest ono w naszych rękach. Odkwaszanie organizmu dzięki temu może mieć i ma ogromne znaczenie profilaktyczne.

Mimo, że Odkwaszanie jest prosta, są przeciwwskazania w jego stosowaniu, dlatego o poddaniu się odkwaszeniu decyduje lekarz i osoby posiadające specjalne uprawnienia. Diagnozują i określają ogólny stan zdrowie pacjenta przed i po odkwaszaniu, a jeżeli jest to konieczne to w trakcie jego trwania, określają stopień zakwaszenia. Odkwaszanie w zależności od stanu organizmu i stopnia zakwaszenia może trwać od 2 - 4 tygodni, a nawet miesięcy. W niektórych przypadkach poprzedza tzw. "przygotowanie organizmu", polegające na stopniowym eliminowaniu z codziennego jadłospisu produktów zakwaszających. Tego typu odciążenie pozwala na łagodniejszy przebieg odkwaszania i łagodniejszy przebieg tzw. "Kryzysów ozdrowieńczych", są one reakcją organizmu na odtruwanie go.

Ważne jest, aby Odkwaszanie Organizmu przeprowadzać w spokoju, w przyjemnym otoczeniu. W tym okrasie nic nie powinno być ważniejsze od naszego zdrowia. Dlatego osoby pracujące zawodowo powinny na czas oczyszczania organizmu wziąć urlop.

Biorąc pod uwagę spokój, Studio Styl przeprowadza wyjazdowe Odkwaszanie Organizmu.

Podczas dziesięciodniowego turnusu, zwanego "Dekadą dla zdrowia", spędzonego w komfortowych warunkach i pięknej okolicy (nad morzem, w górach), kuracjusze poświęcają czas swojemu zdrowiu, pod baczną opieką lekarzy i terapeutów.

Jednak nie zawsze mamy czas i możliwości, aby wyjechać na kurację, dlatego z myślą o Tych, którzy muszą pozostać w domu i Tych, którzy chcą odkwaszanie dalej kontynuować przeprowadzamy ją na miejscu. Wymaga to od Nas większej samodyscypliny, jednak przynosi doskonałe efekty. Polega na stosowaniu diety, wykonywaniu zaleconych ćwiczeń i regularnych wizytach w Studio poświęconych masażom, zabiegom na ciało i kontrolnym pomiarom.

Copyright © 2011 Studio Styl & Vit | design marta staniewska | technology from Netious.com | Kontakt

Studio Styl &Vit

ul. Poznanska 58, 60-853 Poznan

Anna Bennig-Wolska
501 064 420
Jadwiga Skoryna
501 019 106
Hanna Kucharska
667 194 075

Promocje

Upominkowe Pakiety Promocyjnie

Z myślą o wszystkich, których pomysłem na miły świąteczny upominek jest obdarowanie bliskiej osoby chwilą relaksu i odprężenia, przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych cenowo zabiegów w pakietach. O więcej szczegółów proszę pytać na miejscu lub telefonicznie w Studio Styl & Vit

Lecznicza moc świeżego aloesu Barbadensis Miller z Meksyku

Kluczowym elementem zabiegu jest masaż zielonym soczystym liściem aloesu, który niesamowicie nawilża i regeneruje naskórek, do tego poczujemy wspaniały aromat oleju z czarnego sezamu rosnącego w Himalajach. Absolutnie czyste i ekologiczne preparaty firmy Pharmos Natur zawierają bogactwo naturalnych i bezpiecznych dla skóry składników. Firma posiada certyfikat ECO CONTROL.

Masaż - autorska Technika Modelowania Twarzy w połączeniu z mini liftem.

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu! TMT stosowany w serii 6-9 zabiegów, daje gwarantowana poprawa owalu twarzy i jakości skóry.

Aktualnosci

Zadbaj o siebie!

Wyjazdowe odkwaszanie organizmu najbliższy termin: od 27 maja do 6 czerwca 2018 w Kołobrzegu - Hotel Ikar Plaza (10 dób hotelowych).

Zajęcia oraz zabiegi prowadzone są przez specjalistki odkwaszania potwierdzone certyfikatami dr Renate Collier: mgr Anna Bennig-Wolska, Jadwiga Skoryna.

Wyjazdowe odkwaszanie organizmu obejmuje: małe grupy, indywidualne diagnozowanie i konsultacje, opiekę medyczną, dietę zasadową (3 posiłki dziennie), masaż odkwaszający, masaż chińskimi bańkami + stawianie baniek, automasaż brzucha (codziennie), chirogimnastyka (codziennie), basen, jacuzzi, sauna parowa, gimnastyka w wodzie, sauna fińska, bezinwazyjne oczyszczanie jelit (solą gorzką – gratis), zajęcia z edukacji zdrowia, pokazowa stylizacja z makijażem, nauka automasażu głowy i nóg oraz imbirowo-cynamonowy zabieg na ciało. Opłata za parking wg stawek hotelowych.