Stylizacja

Stylizacja - kreacja wizerunku

Stylizacja indywidualna

Każdy z nas przykłada dużą wagę do swojego wizerunku, na jego podstawie porównujemy się z innymi i tworzymy wyobrażenie o sobie i swojej atrakcyjności. Jest to problem przede wszystkim natury psychologicznej, wystarczy bowiem zmienić i dobrać odpowiednią fryzurę, makijaż, garderobę, dodatki i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikają wady i problemy. Często zwracamy szczególną uwagę na wygląd wówczas, gdy wybiera się na ważne spotkanie, konferencje. Obmyślamy, w co się ubrać, jaką przygotować fryzurę, makijaż. Nic dziwnego, każdy czuje się pewniej, bardziej komfortowo, gdy wie, że dobrze wygląda i robi pozytywne wrażenie, tak przecież może być na co dzień.

Drugim ważnym aspektem jest to, iż wizerunek człowieka jest jednym z ważniejszych elementów, które bierze się pod uwagę przy zatrudnianiu. Wynika z tego, że nie wystarczą dobre kwalifikacje i doświadczenie, od kandydata oczekuje się jeszcze odpowiedniej prezencji i zachowania. Gdy dobrze wyglądamy jesteśmy postrzegani jako osoby interesujące, godne zaufania, z którymi warto współpracować.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest oddać się w ręce specjalisty, który pomoże osiągnąć efekt o jakim marzymy. Wychodząc na przeciw Państwa potrzebom oferujemy kompleksową i profesjonalną analizę i stylizację, która pozwoli odnaleźć Państwa indywidualny i niepowtarzalny styl.

Pełna stylizacja

Pełna stylizacja składa się z trzech części i podzielona jest na dwa indywidualne spotkania:

 • analizy kolorystycznej
 • analizy sylwetki
 • lekcji makijażu

Pierwsze spotkanie:

 • rozmowa - wywiad, ankieta, zebranie informacji o osobie
 • ogólne wprowadzenie - aspekty psychologiczne naszego wyglądu
 • analiza kolorystyczna - ustalenie najkorzystniejszych kolorów dla osoby, przy użyciu specjalnych chust
 • analiza sylwetki - określenie kształtu twarzy, proporcji ciała i jego poszczególnych elementów,
 • wprowadzenie do lekcji makijażu - omówienie najważniejszych elementów
 • określenie ogólnych wniosków.

Drugie spotkanie:

 • przekazanie wachlarza kolorów i książki stylu,
 • omówienie wybranych kolorów i ich roli w poszczególnych elementach naszego wizerunku
 • omówienie sylwetki - fryzura, kroje i rodzaje garderoby, dodatki
 • lekcja makijażu przy użyciu indywidualnych kolorów i wskazówek.

Analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna jest punktem wyjścia kreowania naszego wizerunku. Na jej podstawie ustala się najkorzystniejsze dla danej osoby kolory.

Pierwsze spotkanie:
Podczas pierwszego spotkania następuje rozmowa - wywiad, ankieta, zebranie informacji o osobie, ogólne wprowadzenie, czyli aspekty psychologiczne naszego wyglądu oraz analiza, którą wykonuje się przy dziennym świetle używając specjalnie dobranych chust, wzorców kolorów, próbek włosów. Na tej podstawie wybieramy nasz typ urody i kolory, które nam pasują. W dalszej kolejności kolory te zostają podzielone, w zależności od funkcji, jaką mają spełniać w naszym wizerunku (w szczególności garderobie). Omawia się również te odpowiednie dla strojów sportowych, wyjściowych, codziennych ... Niezwykle istotnym elementem jest również kolor włosów, który powinien korespondować z naszym nowym wizerunkiem. Kolory dzielimy na:

 • bazowe (kostiumy, garnitury, żakiety, buty ...),
 • dopełniające (dopełnienie, dodatki ...).

Drugie spotkanie:
Podczas drugiego spotkania osoba stylizowana otrzymuje wachlarz kolorów. Jest to zestaw najodpowiedniejszych kolorów indywidualnie przygotowany dla danej osoby. Wachlarz taki jest niezwykle przydatny gdy idziemy na zakupy, przy jego pomocy możemy bez problemu wybrać odzież w kolorze, który jest dla nas najkorzystniejszy, bez obawy o pomyłkę w odcieniu. Następnie skupiamy się na podziale kolorów, dokładnie określamy jakie kolory powinny mieć części garderoby, w zależności od okazji i miejsca gdzie ją nosimy, od naszej pozycji zawodowej, wieku ... Według tych podziałów tworzymy przykładowe zestawy. Niezwykle ważne są kolory dodatków: buty, torebki, biżuteria, paski, okulary, apaszki etc. Właściwie dobrane tworzą harmonijną całość, mogą nadać garderobie zupełnie inny charakter.

Analiza sylwetki

Analiza sylwetki polega na określeniu kształtów i proporcji twarzy i ciała.

Pierwsze spotkanie:
Podczas pierwszego spotkania następuje rozmowa - wywiad, ankieta, zebranie informacji o osobie, ogólne wprowadzenie, czyli aspekty psychologiczne naszego wyglądu oraz analiza. Przy użyciu specjalnych miarek i wzorców określamy ogólny kształt ciała osoby oraz każdego jego elementu (np. długość nóg, rąk, szyi, talia lub jej brak, piersi, biodra, barki ect.) oraz kształt twarzy. Określamy pozytywne i negatywne elementy naszego wyglądu, to co powinniśmy zatuszować i to co należy wyeksponować. Określamy podstawowe linie (krzywe, łamane, proste ...), które będą determinować kroje garderoby, linie cięć, kształty dodatków.

Drugie spotkanie:
Podczas drugiego spotkania osoba stylizowana otrzymuje "Książkę stylu" przygotowaną indywidualnie do jej warunków fizycznych. Opracowanie to zawiera opis kształtów ciała i twarzy oraz wszelkie wytyczne dotyczące:

 • kształtu garderoby (cięcia, kształty poszczególnych elementów, najodpowiedniejsze zestawy ...)
 • wyglądu garderoby (rodzaje tkanin, wzory, połączenia ...)
 • dodatków (kształt, wielkość, ilość ...)
 • najodpowiedniejsze kształty fryzury
 • porady w kształtowaniu zestawów garderoby
 • cenne uwagi dotyczące zakupów.

Książka ta pozwoli nam zweryfikować naszą dotychczasową garderobę i wyeliminować elementy, w których wyglądamy niekorzystnie oraz pomoże w odpowiednim wyborze podczas przyszłych zakupów.


Lekcja makijażu

Ważnym elementem wizerunku (w przypadku kobiet) jest makijaż. Najlepszy efekt daje lekcja makijażu w połączeniu z analizą kolorystyczną i analizą kształtu twarzy. Jednakże to zagadnienie może stanowić temat odrębnych zajęć.

Jedno spotkanie:
Na wstępie przeprowadzamy krótką analizę wyglądu naszej twarzy:

 • kształt twarzy
 • kolor skóry, oczu, włosów
 • kształt poszczególnych elementów.

Następnie określamy podstawowe kroki w wykonaniu prawidłowego makijażu. Kolejnym etapem jest zweryfikowanie każdego kroku w odniesieniu do naszych potrzeb.

Część teoretyczna.
Na specjalnym modelu graficznym zapisujemy i rysujemy wszystkie uwagi dotyczące:

 • tego co powinniśmy zatuszować i czym
 • co powinniśmy wyeksponować (jest to związane z wiekiem osoby, jej kształtami, okolicznościami)
 • jak wykonać poszczególne elementy na naszej twarzy,
 • jakich kolorów najlepiej używać (odpowiednie do poszczególnych elementów makijażu i okoliczności jego noszenia),
 • opisujemy kilka wariantów makijażu dla nas najlepszych.

Część praktyczna.
Wizażystka wykonuje na połowie twarzy prawidłowy makijaż, który na drugiej połowie twarzy powtarzamy, słuchając jej uwag i wskazówek.


Musimy wiedzieć, że wykonanie prawidłowego makijażu nie jest sprawą łatwą, dlatego powinniśmy ćwiczyć w domu przy każdej nadarzającej się okazji. Gdy dojdziemy już do wprawy, nie będzie dla nas problemem wykonanie szybko i dokładnie dyskretnego makijażu do pracy, czy eleganckiego makijażu na wieczór.


Copyright © 2011 Studio Styl & Vit | design marta staniewska | technology from Netious.com | Kontakt

Studio Styl &Vit

ul. Poznanska 58, 60-853 Poznan

Anna Bennig-Wolska
501 064 420
Jadwiga Skoryna
501 019 106
Hanna Kucharska
667 194 075

Promocje

Upominkowe Pakiety Promocyjnie

Z myślą o wszystkich, których pomysłem na miły świąteczny upominek jest obdarowanie bliskiej osoby chwilą relaksu i odprężenia, przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych cenowo zabiegów w pakietach. O więcej szczegółów proszę pytać na miejscu lub telefonicznie w Studio Styl & Vit

Lecznicza moc świeżego aloesu Barbadensis Miller z Meksyku

Kluczowym elementem zabiegu jest masaż zielonym soczystym liściem aloesu, który niesamowicie nawilża i regeneruje naskórek, do tego poczujemy wspaniały aromat oleju z czarnego sezamu rosnącego w Himalajach. Absolutnie czyste i ekologiczne preparaty firmy Pharmos Natur zawierają bogactwo naturalnych i bezpiecznych dla skóry składników. Firma posiada certyfikat ECO CONTROL.

Masaż - autorska Technika Modelowania Twarzy w połączeniu z mini liftem.

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu! TMT stosowany w serii 6-9 zabiegów, daje gwarantowana poprawa owalu twarzy i jakości skóry.

Aktualnosci

Zadbaj o siebie!

Wyjazdowe odkwaszanie organizmu najbliższy termin: od 27 maja do 6 czerwca 2018 w Kołobrzegu - Hotel Ikar Plaza (10 dób hotelowych).

Zajęcia oraz zabiegi prowadzone są przez specjalistki odkwaszania potwierdzone certyfikatami dr Renate Collier: mgr Anna Bennig-Wolska, Jadwiga Skoryna.

Wyjazdowe odkwaszanie organizmu obejmuje: małe grupy, indywidualne diagnozowanie i konsultacje, opiekę medyczną, dietę zasadową (3 posiłki dziennie), masaż odkwaszający, masaż chińskimi bańkami + stawianie baniek, automasaż brzucha (codziennie), chirogimnastyka (codziennie), basen, jacuzzi, sauna parowa, gimnastyka w wodzie, sauna fińska, bezinwazyjne oczyszczanie jelit (solą gorzką – gratis), zajęcia z edukacji zdrowia, pokazowa stylizacja z makijażem, nauka automasażu głowy i nóg oraz imbirowo-cynamonowy zabieg na ciało. Opłata za parking wg stawek hotelowych.