Terapia Odkwaszająca – droga do zdrowia i urody

Terapia Odkwaszająca – droga do zdrowia i urody

Już od początku XX wieku – zajmujący się żywieniem szwedzki uczony Ranger Berg podkreślił, że osoby zdrowe powinny jadać czterokrotnie więcej produktów zasadowych niż zakwaszających. Zaś chore odczuwające pewne dolegliwości aż siedmiokrotnie więcej. W czasach nam współczesnych dr Renate Collier twórczyni terapii odkwaszającej i jej propagatorka, w swej pracy naukowej i praktyce lekarskiej udowodniła, że by zachować zdrowie i pozbyć się dolegliwości, należy odżywiać się w dużej mierze produktami zasadotwórczymi i ograniczyć kwasotwórcze takie jak: kawa, herbata, mięso, wędliny, słodycze, pieczywo, sery, etc. Podkreślała, że jeśli odczuwamy problemy ze zdrowiem, należy zmienić nawyki żywieniowe i przestrzegać zasady:

  • Jadać z umiarem, bez pośpiechu
  • Dokładnie przeżuwać pokarm i nasączać go śliną
  • Nie najadać się do syta
  • Spożywać 3 posiłki dziennie w odpowiednich godzinach, zgodnie z zegarem biologicznym

Odżywiając się właściwie odciążamy organizm i ułatwiamy wydalenie kwaśnych produktów przemiany materii. Dr Collier wyznawała zasadę „im prościej tym lepiej – im bardziej naturalnie tym zdrowiej ”. Właśnie taka jest terapia odkwaszająca – prosta, naturalna i zdrowa. Nie jest kolejna cud dietą, ale nowym stylem życia opartym na prawach natury.

Czymże zatem jest terapia odkwaszająca, co sprawia, że organizm uaktywnia procesy naprawcze i dochodzi do niezbędnego dla człowieka stanu równowagi kwasowo – zasadowej.

Dzieje się tak za sprawą kilku równoważnych elementów, które zapewniają oczyszczenie organizmu na wszystkich możliwych poziomach.

Są to:

  • Dieta zasadowa – (głównie warzywa, owoce, zioła)
  • Masaże odkwaszające
  • Automasaż brzucha
  • Zestaw 24 ćwiczeń – nazywanych – chirogimnastyką
  • Zabiegi na ciało – głównie okłady np. z imbiru i cynamonu, sauna, kąpiele zasadowe.

Głównym celem tych działań jest odkwaszanie tkanek i narządów oraz stworzenie rezerw zasadowych w organizmie. W efekcie powyższych zabiegów następuje pozbycie się wielu dolegliwości, poprawa samopoczucia, ubytek wagi, zmiana architektury ciała, skóry, wzrost energii życiowej, ogólne ożywienie i odmłodnienia ciała i ducha.

To jest oczywiste, że z chwilą kiedy oczyścimy materie – czyli nasze ciało, oczyszczają się myśli, emocje. Stajemy się bardziej wrażliwi, subtelni i empatyczni. Te fakty podkreśla wiele osób, które poddały się terapii. W ciągu kilkuletniej pracy nad odkwaszaniem mamy, wiele doświadczeń i wniosków (które zaowocowały już napisaniem pracy magisterskiej związanej z tematem zakwaszania).

Prace z naszymi podopiecznymi rozpoczynamy od tzw. „wprowadzenia” – które polega na uświadomieniu, że odkwaszenie to proces, prowadzący do oczyszczania organizmu ze złogów i toksyn. Wyjaśniamy podstawowe procesy warunkujące nasze zdrowia. Uświadamiamy czym jest równowaga kwasowo - zasadowa i to, że nasze zdrowie ma bezpośredni związek z odżywianiem.

Terapia odkwaszająca dzięki temu może mieć i ma ogromne znaczenie profilaktyczne i tak ją traktujemy. Bezsporny jest fakt, że odkwaszając się poprawiamy nasze zdrowie i co ważne zdobywamy wiedzę, dzięki której możemy je mieć pod kontrolą.

Kto może poddać się terapii odkwaszania?

Praktycznie każdy kto, jest w miarę zdrowy. W razie wątpliwości decyduje o tym lekarz współpracujący z nami. Diagnozuje i określa ogólny stan zdrowia przed i po terapii a jeżeli jest to konieczne to w trakcie jej trwania wspomaga lekami homeopatycznymi i terapią na maszynie SUPER MORA.

Na początku konieczne jest określenie stopnia zakwaszenia - uzyskuje je się poprzez badania palpacyjne tkanek, określenie PH moczu (które waha się od 5,2 – 7,4 i jest monitorowane przez całą terapię) oraz oglądu człowieka: jego budowy, skóry, języka etc.) Postępy terapii pacjent rejestruje wielokrotnie w ciągu dnia, badając mocz za pomocą papierków lakmusowych. Z uzyskanych wartości powstaje dobowy wykres PH moczu. Odczytanie i jego interpretacja daje wgląd w organizm człowieka i pozwala określić długość terapii, stopień zakwaszenia poszczególnych narządów.

Odkwaszenie w zależności od stanu organizmu i stopnia zakwaszenia może trwać od 2 – 4 tygodni, a nawet kilka miesięcy. W niektórych przypadkach terapie poprzedza tzw. ”przygotowanie organizmu”, polegające na stopniowym eliminowaniu z codziennego jadłospisu produktów zakwaszających. Tego typu odciążenie pozwala na łagodniejszy przebieg terapii – łagodniejszy przebieg tzw. „kryzysów ozdrowieńczych”.

Kryzysy są reakcją organizmu na zmianę diety i odtruwanie go (dr Collier mówiła „im gorzej, tym lepiej”). Kryzysy pojawiają się w pewnych określonych dniach, objawiając się np. bólami głowy, żołądka, depresją etc. Należy podkreślić, że są bardzo ważne i wskazują na poprawę zdrowia i eliminację dolegliwości.

Odżywianie w czasie terapii

Dieta składa się głównie z warzyw, gotowanych na parze lub w małej ilości wody. Niektóre takie jak ziemniaki , buraki gotujemy w łupinach. W kuracji możemy jeść każde warzywo marchew, pietruszkę, seler, brokuły, kalafior, kapustę por, pasternak, cukinie i wiele innych. Przed warzywami jadamy sałatę, może być także kapusta kiszona, surówki. Oczywiście wszystko przyprawiamy ziołami, , sola morską. Dodajemy pomidory, paprykę ogórek, rzodkiewkę, kiełki i oleje: lniany, słonecznikowy rzepakowy, sezamowy ,ostropestowy, dyniowy , konopny oraz oliwę z oliwek ( wszystkie tłuczone na zimno). Spożywamy również nasiona słonecznika, pestki dyni migdały, orzechy, suszone owoce. Jemy również owoce (mogą być gotowane na parze lub w formie sałatek owocowych – Owoce zawsze podajemy przed warzywami. I jadamy do gogz 15: 00 .Pijemy zioła, wodę mineralną, zakwas buraczany, soki owocowe, warzywne, wywary warzywne – pamiętając że czynimy to przed jedzeniem albo miedzy posiłkami.

W czasie terapii (i po niej) kierujemy się zegarem biologicznym wg. którego śniadanie spożywamy między 7:00 a 9:00, obiad 13:00 a 15:00, a kolację do godziny 18:00.

Czym jest zegar biologiczny?

4000 lat temu opisali go chińscy lekarze. Na podstawie wieloletnich badań ci starożytni uczeni stwierdzili, że w ciągu doby każdy organ przeżywa zarówno przypływ jak i odpływ energii. Oznacza to, że każdy narząd ma własny rytm pracy i czas odpoczynku. Nie bez przyczyny zatem, śniadanie musimy spożywać w czasie największej aktywności żołądka, obiad – 13-15 wtedy przypada czas pracy jelita cienkiego, co umożliwia lepsze przyswajanie składników pokarmowych. Zaś kolacja powinna przypadać na czas aktywności nerek 17-19, dobrze wówczas pić zioła, herbatki, wywary, zupy warzywne .Dlatego podczas terapii ostatnim posiłkiem jest zupa. Tak więc uzasadnione jest zjadanie dużych śniadań. My zwykle działamy odwrotnie unikamy ich i najadamy się dopiero wieczorem po godzinie 19-20. Kiedy przewód pokarmowy powinien odpoczywać i się regenerować. Jeśli o tej porze najadamy się do syta, pokarm nie jest właściwe strawiony, co objawia się porannym zmęczeniem i brakiem energii.

Dla przykłady podam, że np. minimum serca przypada pomiędzy 23 a 1 w nocy, a natomiast jego szczyt jest między 11 a 13 w dzień. Wątroba najintensywniej pracuje od 1-3 w nocy, a odpoczywa miedzy 13 a 15. Najlepszym czas jelita grubego to 5 – 7 rano, wówczas powinniśmy się wypróżnić. Odpoczywa zaś od 17-19, zaburzenia jelitowe w tym czasie wskazują na konieczność zmiany diety. Poddając się terapii odkwaszającej przestrzegamy jedzenia posiłków w określonych godzinach. To sprzyja zdrowiu, właściwemu trawieniu i wyrobieniu pozytywnych nawyków.

Automasaż brzucha- to kolejny element terapii

Regeneracji przewodu pokarmowego sprzyja automasaż brzucha, który wykonujemy rano lub wieczorem. Ruchy są proste i bardzo przyjemne, dzięki temu masaż ten relaksuje i uspokaja, zwłaszcza system nerwowy. Poza tym wpływa korzystnie na krążenie krwi, stan narządów w jamie brzusznej : wątrobę, pęcherzyk żółciowy, trzustkę.... Automasaż przyśpiesza wydalanie produktów przemiany materii. Polepsza się również napięcie skóry w okolicach brzucha, który wyraźnie maleje i nabiera właściwego kształtu. Korzystne działanie automasażu utrzymuje się od siedem godzin do czterech dni!

Chirgimnastyka wg dr Collier i Laabsa

Ćwiczenia gimnastyczne są niezwykle ważne, usprawniają bowiem wszystkie stawy, ułatwiają odprowadzenie kwaśnych złogów. Wykonywane codziennie poprawiają sylwetkę, nadają ruchom sprężystość, wpływają korzystnie na krążenie krwi i limfy. Są bardzo proste i nie wymagają szczególnych zdolności, może je wykonać każdy w miarę sprawny człowiek. Wykonujemy je codziennie najlepiej rano, minimum 30 minut.

Masaż odkwaszający

Do likwidacji złogów z tkanki łącznej przyczynia się specjalistyczny masaż odkwaszający, który jest kolejnym elementem terapii. W tym masażu stosuje się zasadę rolującego fałdu skórnego. Za pomocą specjalnych ruchów chwyta się fałd skóry i kieruje zgodnie z przepływem limfy. Odbywa się bez ucisku na głębiej położone tkanki, powięzie, kości, mięśnie. Masujemy plecy, kark, nogi. Na początku masaż odkwaszający jest dość bolesny, zwłaszcza wtedy gdy jesteśmy mocno zakwaszeni. Ilość masaży ustala terapeuta w zależności od przebiegu terapii i jej długości. Na odkwaszenie doskonale wpływa stawianie baniek

Zabiegi na ciało

Przysłowiową kropką nad „i” w terapii odkwaszającej są zabiegi na ciało. Skóra jak wiadomo nazwana jest trzecim płucem. Jest ważnym elementem i drogą oczyszczenia się organizmu z toksyn. Zalecamy okłady imbirowo - cynamonowe, masaże na sucho, saunę, kąpiele zasadowe, które dobieramy w zależności od stanu skóry.

Co po terapii?

Należy kontrolować zakwaszenie, Mierzyć od czasu ,do czasu pH moczu. Jadać w godzinach zegara biologicznego. Nie rezygnować z aktywności ruchowej. Zachować w diecie proporcje – 80% produktów zasadowych i 20% zakwaszających, to pozwoli utrzymać uzyskane efekty, dobre samopoczucie, dobrą figurę i urodę. Terapia bowiem działa jak kosmetyk, poprawia wygląd skóry, korzystnie zmienia rysy i owal twarzy, przywraca oczom blask, dodaje wigoru i chęci do życia oraz likwiduje cellulit, który – uwaga! – powstaje w wyniku zakwaszenia tkanki łącznej. Bez odkwaszenia organizmu stosowanie preparatów kosmetycznych jest mało skuteczne i nietrwałe. Terapia odkwaszająca jest bowiem pomostem miedzy zdrowiem, a urodą.

Anna Bennig – Wolska

Copyright © 2011 Studio Styl & Vit | design marta staniewska | technology from Netious.com | Kontakt

Studio Styl &Vit

ul. Poznanska 58, 60-853 Poznan

Anna Bennig-Wolska
501 064 420
Jadwiga Skoryna
501 019 106
Hanna Kucharska
667 194 075

Promocje

Upominkowe Pakiety Promocyjnie

Z myślą o wszystkich, których pomysłem na miły świąteczny upominek jest obdarowanie bliskiej osoby chwilą relaksu i odprężenia, przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych cenowo zabiegów w pakietach. O więcej szczegółów proszę pytać na miejscu lub telefonicznie w Studio Styl & Vit

Lecznicza moc świeżego aloesu Barbadensis Miller z Meksyku

Kluczowym elementem zabiegu jest masaż zielonym soczystym liściem aloesu, który niesamowicie nawilża i regeneruje naskórek, do tego poczujemy wspaniały aromat oleju z czarnego sezamu rosnącego w Himalajach. Absolutnie czyste i ekologiczne preparaty firmy Pharmos Natur zawierają bogactwo naturalnych i bezpiecznych dla skóry składników. Firma posiada certyfikat ECO CONTROL.

Masaż - autorska Technika Modelowania Twarzy w połączeniu z mini liftem.

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu! TMT stosowany w serii 6-9 zabiegów, daje gwarantowana poprawa owalu twarzy i jakości skóry.

Aktualnosci

Zadbaj o siebie!

Wyjazdowe odkwaszanie organizmu najbliższy termin: od 27 maja do 6 czerwca 2018 w Kołobrzegu - Hotel Ikar Plaza (10 dób hotelowych).

Zajęcia oraz zabiegi prowadzone są przez specjalistki odkwaszania potwierdzone certyfikatami dr Renate Collier: mgr Anna Bennig-Wolska, Jadwiga Skoryna.

Wyjazdowe odkwaszanie organizmu obejmuje: małe grupy, indywidualne diagnozowanie i konsultacje, opiekę medyczną, dietę zasadową (3 posiłki dziennie), masaż odkwaszający, masaż chińskimi bańkami + stawianie baniek, automasaż brzucha (codziennie), chirogimnastyka (codziennie), basen, jacuzzi, sauna parowa, gimnastyka w wodzie, sauna fińska, bezinwazyjne oczyszczanie jelit (solą gorzką – gratis), zajęcia z edukacji zdrowia, pokazowa stylizacja z makijażem, nauka automasażu głowy i nóg oraz imbirowo-cynamonowy zabieg na ciało. Opłata za parking wg stawek hotelowych.